Přejít na obsah
Maruderm CosmeticsMaruderm Cosmetics

Zvolit minerál (fyzický) nebo chemický opalovací krém? Co je lepší, jaký je rozdíl?

Ochrana proti slunci je v této sezoně nejdůležitější věcí, která je často docela obtížná volba, protože nalezení dokonalého opalovacího krému není nejjednodušší úkol, ale v našem článku budete vědět, který...

Jak víme, opalovací krém je nejdůležitější součástí vaší denní péče o pleť. Ať už dáváte přednost matnému nebo „lesklejšímu“ povrchu, může být těžké najít ten pravý pro vás. Opalovací krémy se dodávají ve třech hlavních formách – minerálních, chemických a hybridních, přičemž všechny nabízejí ochranu před škodlivými UV paprsky. Zůstaňte s námi a dozvíte se o nich více!

Chemické opalovací krémy

Zatímco fyzikální opalovací krémy fungují jako ochranná vrstva odrážející světlo na povrchu pokožky, chemické opalovací krémy se částečně vstřebávají do pokožky a zabraňují poškození UV zářením chemickými reakcemi. Chemické opalovací krémy obvykle obsahují oxybenzon, dioxybenzon, avobenzon, oktokrylen, homosalát, oktinoxát, tinosorb St a další chemikálie, které absorbují a uvolňují škodlivé UV záření zpět do životního prostředí. Jejich účinek lze považovat za silnější, ale snadno se rozpadají vlivem UV záření, takže se vyplatí je aplikovat znovu každé 2-3 hodiny. Poskytují vysokou ochranu před UVA zářením.

Pro jaký typ pleti se doporučuje?

Chemické opalovací krémy nezanechávají na pokožce bílou vrstvu, protože se relativně rychle vstřebávají. Jejich textura je mnohem vzdušnější než u fyzických opalovacích krémů, a proto je pravděpodobně budou mít raději lidé se smíšenou/mastnou pletí a také se budou mnohem pohodlněji nosit.

Fyzikální/minerální opalovací krémy

Minerální opalovací krém, známý také jako fyzikální opalovací krém, obsahuje minerální složky, oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Díky těmto aktivním složkám jsou schopny odrážet škodlivé sluneční paprsky a slouží jako jakýsi ochranný štít. Pokud je jedinou aktivní složkou na etiketě opalovacího krému oxid zinečnatý a/nebo oxid titaničitý, pak se jedná o fyzikální opalovací krém. Tento produkt je ideální pro chvíle, kdy na nic nemáte čas, protože ho nanesete a začne působit okamžitě, na rozdíl od chemického opalovacího krému, kterému trvá asi půl hodiny, než poskytne účinnou ochranu před sluncem. Tato forma SPF je stabilnější, takže ji nemusíte znovu aplikovat tak často jako chemický opalovací krém. Přestože jsou minerální opalovací krémy známé svou hustší texturou a bílým nádechem, který zanechávají, vyvinuly se do složení, které je vhodné pro všechny tóny pleti, dokonce i pro tmavší tóny pleti. Samozřejmě také záleží na tom, co se komu líbí.

Pro jaký typ pleti se doporučuje?

Tento typ opalovacího krému se často doporučuje dětem, těhotným ženám, lidem s normální, mastnou, dehydratovanou a citlivou pletí nebo pletí náchylnou k akné. Kromě ochrany před sluncem má oxid zinečnatý také protizánětlivé účinky, které dobře fungují s reaktivní pokožkou.

Košík

Váš koš je v současné době prázdný

Začněte nakupovat

Možnosti